Халықаралық ынтымақтастық

Кафедра шетелдің алдыңғы қатарлы жоғарғы оқу орындары мен ғылыми және шығармашылық қарым-қатынаста. Олардың қатарында: Мюнхен техникалық университеті (Германия); Кардифф университеті (Ұлыбритания); Беларус мемлекеттік техникалық университеті (Минск қ.); Д.И.Менделеев атындағы МХТУ (Мәскеу қ., РФ); РГУ нефти и газа (НИУ) имени И.М. Губкина (Мәскеу қ., РФ); Санкт-Петербург мемлекеттік технологиялық университеті (Санкт-Петербург қ., РФ); Иванов мемлекеттік химия-технологиялық университеті, (Иваново қ., РФ); М.Ұлықбек атындағы Өзбек халықаралық университеті, (Ташкент қ., ӨР); Ташкентский химико-технологический институт(Ташкент қ., ӨР); Бухаралық инженерлік-технологиялық институты; Бийск технологиялық институты (Бийск қ., РФ); Таджикистан тау-металлургиялық институты (Чкаловск қ., ТР) және т.б.
     Кафедра бірнеше халықаралық бағдарламалар жүзеге асырылуда:
- кафедра профессоры Сакибаева С.А. Қазақстан, Грузия және Армения арасында "Суды тазартуға және зарарсыздандыруға арналған бактерицидтік және цеолиттік сүзгілер" атты халықаралық жобасының Қазақстан тараппынан жетекшісі болып табылады. Жобаның жалпы бюджеті 2022-2024 жылдар кезеңіне 367,280 мың доллар (үш елге Армения, Грузия және Қазақстан) Қазақстанның үлесі 89,150 мың доллар;

кафедра профессоры Сакибаева С.А. және "Суды тазартуға және зарарсыздандыруға арналған бактерицидтік және цеолиттік сүзгілер" атты халықаралық жобасы бойынша зерттеу тобы

- кафедра профессоры Г.М. Сейтмагзимова «Promoting internationalization of research through establishment of Cycle 3 Quality Assurance System in Line with the European Agenda» (2016-2019жж.) докторлық білім беру бағдарламаларына арналған Эразмус + халықаралық білім беру жобасын іске асыруға қатысты;
     - кафедра доценті А.А. Қадырбаева 2019-2022 жылдарға 598367-EPP-1-2018-1-SE-EPPKA2-CBHE-JP «Integrated approach to STEM teacher training» Эразмус+ халықаралық жобасының орындаушысы болып қатысты.
2022 жылдың 12-15 желтоқсаны аралығында жұмыс сапары барысында Бұхара инженерлік-технологиялық институтының делигациясы ("Газды химиялық өңдеу технологиясы" кафедрасының меңгерушісі профессор С.Ф.Фозилов, доцент С.А.Гайбуллаев, доцент М.З.Комилов, доцент Б.З.Шарипов, «Бейорганикалық заттардың химиялық технологиясы» және «Органикалық заттардың химиялық технологиясы» кафедраларының меңгерушілері Махмудов Р.А. және Хайдаров А.А. М.Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университетіне екі университеттің арасындағы білім беру және ғылым саласындағы байланысты нығайту мақсатында БжМӨТ кафедрасының материалдық-техникалық базасымен танысты, магистратура бойынша бірлескен білім беру бағдарламаларын ашу бойынша келіссөздер жүргізілді.

14.03 – 17.03.2023 ж. аралығында кафедра профессоры Бейсенбаев О.К., кафедра меңгерушісі Алтыбаев Ж.М. және кафедра доценті Дәуренбек Н.М. Бұхара инженерлік-технологиялық институтында университет басшылығымен кездесіп,  Химиялық технология, мұнай-газ өнеркәсібі технологиясы бағытыты бойынша "Химия және тамақ технологиясы", “Мұнай өңдеу және газ-химия өңдеу технологиясының” факультеттерінің студенттері мен магистранттарына дәрістер, практикалық сабақтар мен шеберлік сыныптарынан өтті.

Кафедра профессоры Бейсенбаев О.К., кафедра меңгерушісі Алтыбаев Ж.М. және кафедра доценті Дәуренбек Н.М. Бұхара инженерлік-технологиялық институтындағы іс-сапары